Czysta jama ustna

Czysta jama ustna

Higiena jamy ustnej powinna być dla nas bardzo ważna. W końcu to tu powstaje bardzo wiele zarazków i chorób. Poza tym wszystko wpływa na nasze zęby, które możemy wymienić jedynie na sztuczne. Szczotkujesz zęby. Pewnie wydaje Ci się, że to wystarcza. Jednak niestety to trochę za mało. Co z przestrzeniami między zębami? Tam nadal zalegają resztki. Jak się ich pozbyć skutecznie?

Irygator do zębów

Najlepszym rozwiązaniem jest irygator dentystyczny. Co to takiego? To urządzenie, które pomaga nam czyścić przestrzenie między zębowe przy pomocy płynu wystrzeliwanego pod ciśnieniem. Czy jest to skuteczna metoda? Jak najbardziej. Dzięki temu nasza jama ustna jest wyczyszczona o wiele skuteczniej niż przy pomocy samej szczoteczki do zębów.

Rodzaje irygatorów

Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje irygatorów. Są to irygatory stacjonarne i bezprzewodowe. Większą popularnością zdecydowanie cieszą się irygatory stacjonarne. Jednak skuteczność zarówno jednych, jak i drugich jest bardzo podobna. Dlatego też sami musimy zdecydować, co nam bardziej odpowiada i wybrać najlepszą opcję. Irygatory bezprzewodowe są mniejsze. Posiadają mniejszą bazę ze zbiornikiem i sprzętem niż irygatory stacjonarne, a więc musimy częściej uzupełniać je płynem. Tutaj dodatkowo załączana jest stacja ładująca, którą wykorzystujemy do naładowania naszego irygatora. Modele stacjonarne są podłączone bezpośrednio do prądu, a więc nie wymagają dodatkowego ładowania.

Jaki irygator wybrać ?

Jednym z najbardziej popularnych modeli są irygatory Philips Airfloss. Dlaczego akurat irygator Philips?. Są to modele bezprzewodowe, które cechują się wysoką jakością i precyzją wykonania. Są wydajne i posiadają niewielkie rozmiary. Dzięki temu jeśli chcemy zabrać nasz irygator Philips w podróż, będziemy mogli łatwo go zapakować.
Philips Airfloss wyposażony jest w pokrętło, które umożliwia regulację strumienia płynu i dostosowanie go do najlepszego dla nas tempa czyszczenia. Dzięki temu, jeśli uważamy, że strumień wody czy płynu czyszczącego jest zbyt silny, możemy go zmniejszyć i nie podrażniać zębów. Ponadto, możemy od razu ustalić ilość wystrzałów. Wybieramy więc odpowiednią liczbę i nie musimy co chwila sami tego robić. Takie zautomatyzowanie sprzętu sprawia, że używanie go jest dla nas po prostu wygodniejsze.
Być może teraz już wiesz, jaki irygator dentystyczny jest dla Ciebie najlepszy. Warto wydać trochę pieniędzy, aby cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem. Nasze zęby to nasza wizytówka. Zadbajmy o nie.