Perfekcyjne czyszczenie jamy ustnej

Perfekcyjne czyszczenie jamy ustnej

Mimo, że staramy się dbać o nasze zęby, to one i tak się psują. Szczotkujemy je codziennie, ale to nie wystarcza. No właśnie. Samo szczotkowanie to za mało, potrzebujemy czegoś więcej. W prawidłowej higienie zębów pomoże nam coś jeszcze. Czyli co?

Uzupełnienie szczotkowania

To co uzupełnia szczotkowanie to irygatory dentystyczne. Co to takiego? Irygatory do zębów to urządzenia, które służą do czyszczenia przestrzeni między zębowych. Wykorzystywany do tego jest płyn, który wystrzeliwany jest pod ciśnieniem. Powoduje to, że możemy usunąć resztki pokarmu z trudno dostępnych przestrzeni między zębowych. Dzięki temu chronimy swoje zęby na przykład przed zmianami próchnicznymi. Przy pomocy samej szczoteczki nie jesteśmy w stanie tego wyczyścić.

Czy każdy może używać irygatora?

Tak naprawdę z irygatora mogą korzystać wszyscy, którzy chcą poprawić czystość swoich zębów. Higiena jamy ustnej jest ważna dla każdego i im lepiej dbamy o nasze zęby, tym w lepszym będą stanie. Kondycja naszych zębów powinna być dla nas bardzo ważna, ponieważ im bardziej dbamy o zęby, tym dłużej je będziemy mieć.

W jaki sposób dbać o irygator?

Irygatory do zębów wymagają specjalnego traktowania. Musi on być przede wszystkim ustawiony na równej powierzchni, aby się nie chwiał. Konieczne jest, aby irygatory dentystyczne były czyszczone regularnie. Musimy usuwać osady i kamień. Im bardziej będziemy będziemy dbać o nasz sprzęt, tym dłuższa będzie jego żywotność. Nie możemy także dotykać irygatora mokrymi rękami. Dlaczego ? Jest to sprzęt podłączony do prądu, dlatego też istnieje niebezpieczeństwo porażenia prądem. Musimy tego unikać dla naszego bezpieczeństwa.

Czym napełniamy irygator?

No właśnie. Co wlewamy do środka? Jakim płynem czyścimy przestrzenie między zębami? Dostępne na rynku są naprawdę różne preparaty. Możemy zakupić różnego rodzaju płyny i płukanki. Czy to dobre rozwiązanie? Tak, owszem. Możemy tego używać. Jednak bardzo często polecana jest po prostu woda. Po pierwsze jest to najtańsze rozwiązanie. Dodatkowo, jeśli mamy uczulenie na różnego rodzaju substancje, to stosowanie wody jest niewątpliwie najlepsze i najbardziej bezpieczne. Poza tym, stosowanie środków posiadających różne składniki chemiczne wpływa na żywotność irygatora. Sprzęt szybciej się zużywa, co dodatkowo przemawia za stosowaniem wody. No i oczywiście wodę mamy zawsze pod ręką. Nie musimy pamiętać, że konieczny już jest zakup środków do irygatora.
Irygatory są niewątpliwie przydatne w utrzymaniu higieny jamy ustnej. A Ty? Posiadasz swój?