Technologie, które odmienią smartfony

Technologie, które odmienią smartfony

Jeszcze kilkanaście lat temu telefony komórkowe umożliwiały jedynie dzwonienie, wysyłanie wiadomości tekstowych, a także robienie niezbyt dobrych zdjęć a do tego ich waga była dosyć spora. Z czasem zaczęło się to jednak zmieniać, za co odpowiedzialna jest oczywiście nowoczesna technologia. W obecnych czasach telefony umożliwiają nam wykonywanie przeróżnych zadań, jednak postęp technologiczny cały czas idzie do przodu. Czego możemy się zatem spodziewać w przyszłości?

Sztuczna inteligencja

W najbliższym czasie smartfony czeka prawdziwa rewolucja w postaci tzw. sztucznej inteligencji. Już teraz niektórzy producenci takiego sprzętu umieszczają w swoich najlepszych produktach koprocesory, które odpowiedzialne są za przetwarzanie interakcji użytkownika ze sztuczną inteligencją. O czym jednak tak naprawdę mowa? Chodzi o to, iż w niedalekiej przyszłości telefony przez cały czas będą samodzielnie analizowały to, w jaki sposób się z nich korzysta, dostosowują się następnie do wszystkich potrzeb użytkownika. Z pewnością poprawie ulegnie jakość interfejsów głosowych a dzięki sztucznej inteligencji podstawowym i najszybszym sposobem korzystania ze smartfona będzie po prostu wydawanie mu poleceń głosowych.

Elastyczne wyświetlacze

Wiele osób podchodzi dosyć sceptycznie do tej nowości, nie wyobrażając sobie tego, jak to jest możliwe, że ekran telefonu będzie elastyczny. Składany ekran to jednak fakt i pierwsze takie urządzenie można było już zobaczyć. Obecnie najbliżej takiej technologii jest Samsung i w niedługim czasie na rynku konsumenckich urządzeń telefon ze składanym ekranem z pewnością się pojawi.

Nowy typ baterii

Użytkownicy niemal wszystkich telefonów komórkowych najbardziej narzekają na baterię, która po kilku godzinach zwykłego korzystania ze smartfona wymaga ładowania, co bywa dosyć uciążliwe. W przyszłości mają jednak pojawić się zupełnie nowe baterie, dzięki którym nie trzeba będzie ładować naszych telefonów nawet przez kilka dni. Brzmi dosyć obiecująco, jednak czy faktycznie będzie to możliwe? Pewnie tak, jednak należy zastanowić się nad tym, czy dzięki tej technologii ceny smartfonów nie pójdą drastycznie w górę? Większość osób obecnie co 2-3 lata decyduje się na zakup nowego smartfona głównie z uwagi na pogarszającą się żywotność baterii, co zwiększa sprzedaż telefonów danego producenta. Jeśli dzięki nowej baterii z telefonów będzie można korzystać znacznie dłużej, to zyski firm pójdą w dół, więc będą musiały sobie to w jakiś sposób zrekompensować w postaci droższych produktów.