Wybór myszki bezprzewodowej

Wybór myszki bezprzewodowej

Wiele osób uważa, że najwygodniejszym sposobem na korzystanie z komputera jest wykorzystanie w tym celu myszki. Nic w tym dziwnego, bowiem używanie touchpada nie zawsze jest w pełni komfortowe. Niestety myszki z kablem mogą w znacznym stopniu zmniejszyć mobilność naszego sprzętu. Alternatywą jest myszka bezprzewodowa. W jaki sposób myszki bezprzewodowe łączą się z komputerem? Pierwszym i najprostszym sposobem jest wykorzystanie w tym celu technologii bluetooth. Niestety nie wszystkie (zwłaszcza starsze) modele komputerów czy laptopów są w nią wyposażone. Wówczas alternatywą jest podłączenie się za pomocą pasma 2, 4 GHz, do czego wymagane jest podłączenie do portu USB w komputerze specjalnego nanoodbiornika.

Zalety myszek bezprzewodowych

Do niedawna popularny był pogląd, że myszki bezprzewodowe nie są w stanie dorównać swym tradycyjnym, okablowanych odpowiednikom pod względem specyfikacji, funkcjonalności i szybkości działania. Rzeczywiście – jakiś czas temu twierdzenie to było w jakiejś mierze zgodne z prawdą, należy jednak wziąć pod uwagę, że technologia, nie tylko związana z komputerami, ale też sprzętem służących do ich obsługi stale się zmienia i rozwija. Dzisiejsze myszki bezprzewodowe niczym nie ustępują myszkom z kablem (choć oczywiście zależy to w dużej mierze od modelu, który wybierzemy). Na rynku sprzętu komputerowego dostępnych jest mnóstwo rodzajów myszek bezprzewodowych, różniących się zarówno ceną, jak i specyfikacją. Popularne są zarówno tanie myszki uniwersalne, ich droższe (jednak o wiele sprawniejsze i lepiej wyposażone) odpowiedniki czy też w pełni profesjonalne myszki gamingowe, które pozwalają czerpać przyjemność z gry bez względu na warunki. Wybierając myszkę bezprzewodową, która mam nam dobrze służyć i w pełni sprostać naszym oczekiwaniom należy zwrócić uwagę na jej parametry. Charakteryzować się ona powinna przede wszystkim odpowiednio wysokim sensorem (wynoszącym co najmniej 1000 DPI). Jeśli wybierzemy model z dodatkowymi przyciskami zyskamy szereg dodatkowych możliwości.

Myszki bezprzewodowe ranking

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego modelu myszki bezprzewodowej, z pomocą jak zwykle przyjść może Internet. Znaleźć tam możesz niejeden myszki bezprzewodowe ranking, który powstał nie tylko w oparciu o różnego rodzaju testy, ale także opinie zwykłych użytkowników. Możesz dzięki temu dowiedzieć się o konkretnej specyfikacji konkretnego modelu a także zawczasu poznać wszelkie problemy, na jakie możesz być narażony podczas pracy z daną myszką.