Najpopularniejsze marki telefonów komórkowych

Najpopularniejsze marki telefonów komórkowych

Rynek telefonów komórkowych w ciągu ostatnich kilkunastu lat znacząco się rozrósł, co może potwierdzić każdy salon oferujący te właśnie sprzęty. Obecnie większość z nas nie wyobraża sobie życia bez telefonu, dzięki któremu można nie tylko prowadzić rozmowy, czy też pisać wiadomości tekstowe, ale również oglądać ulubione programy telewizyjne, czy też dokonywać transakcji. Jakie jednak telefony cieszą się obecnie największą popularnością?

Liderzy

Obecnie firmą, która może poszczycić się największą sprzedażą telefonów komórkowych jest Samsung, który oferuje telefony komórkowe z najwyższej, średniej oraz niskiej półki. Choć marka ta sprzedaje największą ilość telefonów, to jednak jeśli chodzi o ogólny zarobek, prześciga ją marka Apple. Telefony oferowane przez tę markę mogą poszczycić się naprawdę bardzo dobrymi podzespołami i funkcjami, jednak kosztują one dosyć sporo. W niemal wszystkich publikowanych w sieci zestawieniach na czołowych miejscach znajdują się właśnie telefony oferowane przez dwie wymienione powyżej marki. Na nieco niższych pozycjach lokuje się jednak również marka Huawei, jednak wśród użytkowników nie cieszy się ona zbyt dużą popularnością, biorąc oczywiście pod uwagę osiągniętego w danym roku zyski.

Chińskie telefony poza podium

Jeszcze do niedawna w sklepach można było zauważyć sporo telefonów marki Xiaomi, które tylko przez chwilę mogły cieszyć się sukcesem. Ceny telefonów tej marki nie były zbyt wygórowane, jednak oferowały one całkiem dobre podzespoły. Niestety opóźnienia w dostarczaniu nowych modeli to główny powód, dla którego chińskie marki zajmowały miejsca poza pierwszą dziesiątką rankingów. Choć początkowo korzystanie ze smartfonów marki Xiaomi było całkiem ok, to jednak z czasem użytkownicy tych telefonów zaczęli narzekać przede wszystkim na wygląd nakładki, która idealnie pasowałaby raczej do dziecięcych telefonów. Niestety nie zawsze niska cena idzie w parze z jakością, dlatego też zdecydowanie większa liczba osób stawia na sprawdzone i znane marki takie właśnie jak wspomniany powyżej Samsung oraz Apple. Oczywiście na rynku można również znaleźć telefony innych marek, jednak biorąc pod uwagę sukces powyższych firm, może w najbliższym czasie dojść do tego, że pozostałe firmy zaczną powoli wycofywać swoje produkty. Konkurencja jest na prawdę dosyć duża a żeby zaoferować coś lepszego, co spodoba się użytkownikom, należy przede wszystkim zainwestować sporą kwotę środków pieniężnych, co nie jest wbrew pozorom takie proste.