Aplikacje sklepowe – dlaczego warto je mieć?

Aplikacje sklepowe – dlaczego warto je mieć?

Większość dużych, popularnych sieci handlowych posiada własne aplikacje, które klienci mogą (i jak każdorazowo przekonują sprzedawcy przy kasie – powinni) zainstalować na swoich telefonach. Ich rolą jest szeroko pojęta promocja danej marki i produktów, które oferuje. Czy aplikacje te mają jednak zastosowanie z punktu widzenia klienta? Czy warto z nich korzystać podczas zakupów? W zdecydowanej większości przypadków – TAK. Oto kilka powodów:

  • Klient jest na bieżąco informowany o aktualnych promocjach i kampaniach rabatowych. Często to właśnie posiadanie aplikacji wpływa na to, że klient może kupić produkt w jeszcze lepszej cenie. Dotyczy to konkretnych artykułów lub jest to stała zniżka, z której korzysta dzięki aplikacji, dołączeniu do grona stałych klientów.
  • Klient może zbierać punkty za zakupy, które potem wymienia na nagrody lub otrzymuje stały rabat, z którego korzysta podczas każdej wizyty w sklepie. Czasami sieć ogłasza losowanie atrakcyjnych gadżetów pośród klientów, którzy w danym okresie czasu dokonali zakupów za konkretną kwotę.
  • Klient jest informowany o nowościach, które pojawiły lub pojawią się w najbliższym czasie. Wszelkiego rodzaju nowości w asortymencie często bardzo szybko się wyprzedają – posiadacz aplikacji wie o jej pojawieniu się w sklepie z odpowiednim wyprzedzeniem i ma szansę zdążyć przed innymi.
  • Zakupy często robimy w biegu. Nie ma czasu na zastanowienie, stanie przy półkach sklepowych i czytanie wszystkich etykiet. Dzięki aplikacjom sklepowym możemy jako klienci zaplanować swoje zakupy, przeczytać o właściwościach, składzie produktów, które planujemy zakupić. Możemy również porównać ceny pomiędzy sklepami
  • Część sieci handlowych oferuje dokonywanie zakupów online. Dzięki serwisom internetowym i aplikacjom jest to rozwiązanie szybkie i wygodne. Klient wybiera interesujące produkty, płaci, czeka na dostawę.

Dostęp do aplikacji sklepowych to niewątpliwie duże ułatwienia dla klienta. Choć warto mieć na uwadze to, że ich główną rolą jest zachęcenie konsumenta do dokonania zakupu i przyciągnięcie go atrakcyjnymi promocjami, to jednak korzystając z nich z głową można wiele zyskać.