Urządzenia z nadgryzionym jabłkiem

Urządzenia z nadgryzionym jabłkiem

Czy urządzenia firmy Apple są naprawdę tak bardzo godne uwagi? Reklamowane są jako super trwałe i bezawaryjne. Co jednak, gdy telefon ulega uszkodzeniu?

Jaki jest koszt naprawy telefonu z nadgryzionym jabłkiem?

W przypadku urządzeń Apple trzeba liczyć się ze sporym wydatkiem w przypadku uszkodzenia. Naprawa nawet najprostszej rzeczy będzie kosztować minimum kilkaset złotych. Najdroższe w naprawie są ekrany, szczególnie w najnowszych iPhone’ach, które są niemal całe wykonane ze szkła. Szklana jest przednia jak i tylna część.
Serwis za wymianę wyświetlacza zażąda około 600 złotych w przypadku starszych modeli telefonów. Jeśli uszkodzeniu uległ ekran w najnowszym modelu to możemy szykować nawet 1500 złotych na naprawę. Czy warto w takim przypadku naprawiać takie urządzenie? Wszystko zależy od modelu iPhone’a. Jeśli jest to jeden z nowszych modeli, który nowy kosztuje około 3500-5000 złotych to jak najbardziej warto. Starsze modele możemy zakupić już za około 1500-2500 złotych. W takim przypadku wymiana ekranu może nie być za bardzo opłacalna.

Nieautoryzowany serwis urządzań Apple

Szukając oszczędności możemy pokusić się o naprawę urządzenia w nieautoryzowanym serwisie. Niektóre z nich specjalizują się głównie w iPhone’ach. Są wśród nich prawdziwi fachowcy, którzy uwielbiają urządzenia z nadgryzionych jabłkiem. W dodatku naprawiają je za stosunkowo niewielkie pieniądze. Niemal każdy komis z telefonami, który również je naprawia podejmie się naprawy również iPhone’a. Nie wszędzie warto jednak swoje urządzenie zostawiać. Z tego tez powodu warto wcześniej sprawdzić w sieci, czy dany serwis jest polecany przez osoby, które skorzystały z jego usług. Jeśli tak, to możemy być pewni, że naprawa w nieautoryzowanym serwisie będzie znacznie mniejszym kosztem, niż skorzystanie z usług oficjalnego serwisu firmy Apple.

Najsłabszy punkt iPhone’a

Telefony tej marki są naprawdę trwałymi urządzeniami, z których korzystamy z reguły 2-3 lata, a nawet dłużej. Bardzo rzadko ulegają one uszkodzeniu. Jeśli już coś się z nimi dzieje, to są to uszkodzenia mechaniczne, głównie zbity ekran, pęknięta obudowa. Baterie w urządzeniach trzymają bardzo długo nawet po roku użytkowania. Najsłabszym ogniwem jest wspomniany już ekran. Wystarczy upadek z niewielkiej odległości, aby powstało pęknięcie, które uniemożliwia użytkowanie, bądź po prostu psuje estetykę urządzenia. W nowszych modelach szklany jest również tył urządzenia więc słabych punktów jest więcej.