Plusy i minusy zakupów odzieżowych online

Plusy i minusy zakupów odzieżowych online

Zakupy internetowe to rozwiązanie, które z dnia na dzień zyskuje coraz większe grono zwolenników. Szczególną popularnością cieszą się zakupy odzieżowe. Do zalet takiego rozwiązania należą:

  • Oszczędność czasu – aby wybrać wymarzoną sukienkę czy elegancki garnitur nie trzeba ruszać się z fotela. Wystarczy dostęp do internetu, kilka kliknięć, przelew i gotowe. Z pewnością zajmuje to dużo mniej czasu niż wyprawa do galerii handlowej, przymierzanie niezliczonych stosów ubrań i stanie w kolejkach.
  • Możliwość szybkiego porównania produktów i cen pomiędzy sklepami – wszystkie sklepy w zasięgu ręki.
  • Ubrania najczęściej docierają do klienta prosto z magazynu – nie przechodzą przez miliony rąk zainteresowanych klientów, którzy ich dotykają, przymierzają w sklepach stacjonarnych.
  • Ceny online są z reguły niższe niż ceny w sklepach. Na stronach internetowych można znaleźć również wiele rabatów, okazji, z których nie można skorzystać w punkcie handlowym.
  • Na stronach internetowych sklepów można przeczytać opinie innych klientów na temat danego towaru i upewnić się co do podjętej decyzji zakupowej.
  • Popularne rozmiarówki często bardzo szybko znikają z półek sklepowych, a wciąż dostępne są online.

Zakup ubrań przez internet ma zarówno plusy jak i minusy. Podstawową wadą takiego rozwiązania jest brak możliwości przymierzenia – to, co często na zdjęciu wydaje się idealne, w rzeczywistości okazuje się całkowitym rozczarowaniem. Różnice w kolorach, niedopasowany rozmiar, fatalny krój…

Ciuch, do którego nie jesteśmy przekonani po wyjściu ze sklepowej przymierzalni można od razu odłożyć na półkę. Jeżeli nie jesteśmy zadowoleni z zakupów internetowych i zależy nam na tym, aby odzyskać pieniądze, musimy podjąć dodatkowe działania i odesłać produkt. Wiąże się to z wypełnieniem formularza zwrotu, udaniem się na pocztę, zamówieniem kuriera – choć procedura zwrotu i reklamacji towaru jest w zdecydowanej większości sklepów niezbyt skomplikowana, to nie da się ukryć, że jest to jednak strata czasu.
Warto więc korzystać z usług znanych marek. Jeżeli często korzystamy z danego sklepu stacjonarnie, jesteśmy w stanie określić jakość ubrań, którą oferują oraz rozmiarówkę. Korzystanie z zakupów internetowych w zaufanych sklepach z pewnością zmniejszy ryzyko nieudanych zakupów.