Niezbędne aplikacje na android

Niezbędne aplikacje na android

Obecnie najpopularniejszym systemem operacyjnym na telefony komórkowe jest Android, który bardzo dobrze rywalizuje z innym znanym na całym świecie systemem. Decydując się na zakup nowego telefonu, pierwszym krokiem, jaki należy wykonać jest zainstalowanie wszelkich niezbędnych aplikacji. W dzisiejszych czasach telefon nie służy bowiem wyłącznie do wykonywania połączeń oraz wysyłania wiadomości tekstowych. O jakich aplikacjach nie należy jednak zapominać?

Aplikacje na androida

Każda aplikacja ma oczywiście swoje zastosowanie, jednak każda osoba pracuje inaczej i co innego robi na telefonie, a więc potrzebuje odmiennych aplikacji. Są jednak pewne aplikacje, które instalowane są praktycznie na każdym telefonie, dlatego też warto nieco o nich napisać.

Menadżer plików

Nie każdy z nas codziennie sięga po aplikację przeznaczoną do zarządzania plikami, jednak raz na jakiś czas może się to okazać konieczne, dlatego też warto się za nią rozejrzeć. Obecni na rynku wybór takich aplikacji jest naprawdę bardzo duży, dlatego też ciężko jest się na jakiś zdecydować. Warto z pewnością zwrócić uwagę na takie aplikacje jak MK Explorer oraz ES File Explorer. Jeśli chodzi o tę drugą aplikację to w wersji pro działa ona bez zarzutu, jednak większość z nas wybiera raczej wersje darmowe, a w tym przypadku można napotkać wiele problemów o zbędnych śmieciach nie wspominając.

Nawigacja GPS

Kolejną bardzo przydatną aplikacją na androida jest z pewnością nawigacja samochodowa, dzięki której bez problemu można dotrzeć do każdego wybranego miejsca. Większość osób korzysta w tym celu z Map Google, które okazują się w zupełności wystarczające. Jeśli jednak aplikacja ta nie spełnia wszystkich oczekiwań, to warto rozejrzeć się nad czymś innym. Z pewnością warte uwagi są dwie dosyć dobre aplikacje, a mianowicie NaviExpert oraz AutoMapy.

Aplikacje do zdjęć

Smartfony od dawna zastąpiły tradycyjne aparaty fotograficzne, jednak aby po zrobieniu fotki można ją było w łatwy sposób edytować, warto wybrać odpowiednią aplikację, która to ułatwi. Takich aplikacji jest obecnie bardzo dużo a instalowanie każdej po kolei i sprawdzani jak działa, mija się raczej z celem. Na jakie zatem aplikacje do obróbki zdjęć warto zwrócić uwagę? Z pewnością na Adobe Photoshop Express oraz Snapseed. Zdecydowana większość bardzo dobrych aplikacji do edytowania zdjęć jest niestety płatna. Oczywiście z darmowych apek też można bez problemu korzystać, jednak należy liczyć się z tym, że co jakiś czas będą pojawiały się różne reklamy, co może przeszkadzać.