Święto zmarłych a żałoba. Jak poradzić sobie w tym trudnym czasie.

Święto zmarłych a żałoba. Jak poradzić sobie w tym trudnym czasie.

Śmierć bliskiej osoby, jest trudnym doświadczeniem, z którym musimy poradzić sobie przechodząc żałobę. Gdy zbraknie tej wyjątkowej osoby, przychodzi czas na wspomnienia, pielęgnację grobu i co najważniejsze pamięć, nie tylko cech wyglądu, ale również zachowania czy postępowania.
Co roku, 1 listopada obchodzone jest święto zmarłych. To właśnie w tym dniu, kupujemy kwiaty oraz znicze, które postawimy na grobie bliskich.

Dlaczego w Polsce obchodzi się święto zmarłych?

Głównym powodem, dla którego idziemy na cmentarz jest pokazanie zmarłemu, że wciąż o nim pamiętamy, tęsknimy i chcemy, by był blisko. To właśnie wtedy, jesteśmy wstanie znaleźć czas na chwilę zadumy, a zapalenie znicza czy złożenie kwiatów sprawia, że wciąż wspominamy zmarłego
Obchodzenia święta zmarłych, pomaga również rodziną przebyć żałobę, zwłaszcza gdy śmierć bliskiej osoby nastąpiła niedawno. To bardzo wyjątkowe święto, które prócz smutku i żalu, wywołuje uśmiech, gdy wspominamy zmarłego, jego życie, wybory i wspólnie spędzone chwile.
W tym szczególnym dniu, wybierzmy się na cmentarz, by odwiedzić grób najbliższych, zapalmy znicz, symbol pamięci i nadziei. Oddajmy się przez chwilę zadumie, by znów poczuć silną więź ze zmarłym.
Należy wspomnieć również o tym, że święto zmarłych jest tylko raz w roku, dlatego warto wybrać się na grób również w innym terminie.