Zakup używanego projektora

Zakup używanego projektora

Jeśli przyjrzymy się bliżej cenom projektorów, to zauważymy, że od wielu lat urządzenia te systematycznie tanieją. Czy warto jednak kupować nowe projektory, które kosztują około 1000-1500 złotych? Może lepiej zdecydować się na używane urządzenie?

Jakie używane rzutniki warto kupować?

Jeśli rzeczywiście decydujemy się na zakup tańszego używanego sprzętu to szukajmy takiego, który cieszy się świetną trwałością. Jeśli chodzi o używane projektory to bardzo dużym uznaniem cieszą się produkty firm NEC. Kupując używany egzemplarz innego producenta ryzykujemy tym, że urządzenie szybko ulegnie usterce. Kilkuletnie już projektory firmy NEC raczej nie sprawią nikomu przykrej niespodzianki. Ich lampy potrafią pracować bezawaryjnie tysiące godzin. Jeśli więc nie potrzebujemy rzutnika do profesjonalnego użytku, to jak najbardziej warto rozważyć zakup używanego urządzenia.

Gdzie szukać używanego sprzętu?

Czasami warto przyjrzeć się ofercie pobliskich lombardów, które skupują różnego rodzaju sprzęt i rzutniki również mogą się tam znaleźć. Z reguły jednak w dzisiejszych czasach szukamy sprzętu w Internecie. Na różnego rodzaju portalach aukcyjnych, a także na stronach z ogłoszeniami możemy natrafić na świetne okazje cenowe. Zapewne nie uda nam się dokonać zakupu od razu ale trochę szperając mamy szansę trafić niesamowitą okazję.

Używany czy nowy?

Jeśli zależy nam na gwarancji producenta, to powinniśmy wybrać fabrycznie nowe urządzenie. Możemy wtedy liczyć na 2 do 3 lat gwarancji. Musimy jednak zapłacić za urządzenie znacznie więcej, niż za rzutnik używany, który może nam posłużyć równie długi okres czasu. Nowe urządzenia nie są już tym czym były kiedyś. Dziś producentom zależy na sprzedaży coraz to nowszych sprzętów. Po kilku latach klient powinien wyrzucić stary sprzęt i zakupić nowy. Na szczęście nie każdy chce tego dokonać, szczególnie wtedy, gdy jest to całkiem sprawny sprzęt.

Co w razie awarii?

Kupując używane urządzenie warto mieć świadomość, że może ono ulec awarii. Nie mamy nigdy pewności, że tak się nie stanie, choć starsze modele są znacznie trwalsze, niż ich nowsi konkurenci. Znaleźć fachowca nie jest łatwo więc serwisów i specjalistów najlepiej będzie szukać w Internecie. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że możemy znaleźć oceny i komentarze na temat danego serwisu. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że uda nam się trafić na kogoś, kto w należyty sposób przywróci życie w naszym używanym rzutniku.