Historia marki Apple

Historia marki Apple

Firma Apple znana jest na całym świecie a charakterystyczne jabłuszko będące jej symbolem to obiekt pożądania niejednej osoby. W przeciągu ostatnich kilkunastu lat firma ta zasłynęła w branży elektronicznej w szczególności takimi produktami jak iPhone, iPad oraz Mac. Z uwagi na ogromny sukces, jaki odniosła, warto nieco bliżej przyjrzeć się jej historii.

Renoma na całym świecie

Historia marki Apple rozpoczęła się w latach 70. ubiegłego wieku w momencie, gdy Steve Jobs oraz Steven Wozniak rozpoczęli pracę w tej samej firmie. Z uwagi na spore zainteresowanie obydwu nowymi technologiami doszło do stworzenia projektu pierwszego komputera tj. renomowanej obecnie na całym świecie marki. W tamtych czasach komputery nie były sprzedawane konsumentom, dlatego też wspólnicy postanowili to zmienić. Pierwszy wprowadzony przez markę produkt ani trochę nie przypominał dzisiejszych sprzętów, a pierwsze kroki w branży były dosyć trudne. Gdy powstał znak firmowy marki, czyli słynne jabłuszko, wszystko z czasem zaczęło się zmieniać na lepsze i obecnie marka Apple jest najbardziej rozpoznawaną na rynku firmą.

Ważny inwestor

Wspólnicy, aby rozwijać swoje produkty, potrzebowali funduszy, które otrzymali od Mike’a Markkuli, który stał się wówczas trzecim udziałowcem. Dzięki zastrzykowi dodatkowej gotówki produkty oferowane przez markę stawały się coraz bardziej zaawansowane pod względem technologicznym. Warto przy tym podkreślić fakt, iż prawdziwy sukces marka odnotowało dopiero w 1998 roku, czyli wtedy, gdy na rynek został wprowadzony iMac, czyli komputer, który nie był wyposażony w stację dyskietek. To właśnie od tego momentu firma zaczęła generować coraz większe zyski. W niedługim czasie na rynku pojawiły się takie produkty jak iPod, iBook, a także dedykowane oprogramowanie, czyli iTunes. Obecnie oferta firmy jest na prawdę dosyć duża, jednak chcąc stać się posiadaczem produktów na czele z jabłuszkiem, należy liczyć się z niemałym wydatkiem. Ceny wahają się bowiem od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Sukces firmy

Firma założona przez Steve’a Jobsa ma naprawdę spore powody do tego, aby cieszyć się z prawdziwego sukcesu. W pierwszym kwartale 2017 roku przychód firmy wyniósł prawie 32 mld dolarów, natomiast sam zysk 11 mld dolarów co jest bardzo dobrym osiągnięciem. Jest więc czego zazdrościć. W sklepach na całym świecie można obecnie znaleźć niemal 500 punktów sprzedaży wspomnianej marki. Oczywiście sukces firmy to nie tylko sprzedaż oferowanych produktów, ale również ogromne pieniądze, które zostały przeznaczone na reklamę.