Na co należy zwrócić uwagę, kupując nawigację samochodową?

Na co należy zwrócić uwagę, kupując nawigację samochodową?

Obecnie jednym z najważniejszych wyposażeń każdego samochodu jest oczywiście nawigacja samochodowa, która umożliwia dotarcie do wybranego celu, zwłaszcza wtedy, gdy nie mamy pojęcia jak dojechać z punktu A do punktu B. Na co należy jednak zwrócić uwagę, decydując się na jej zakup?

Nawigacja

Niestety nie wszystkie samochody po wyjeździe z fabryki wyposażone są w nawigację samochodową pomimo tego, iż motoryzacja poszła bardzo daleko pod względem technologicznym. Za takie urządzenie najczęściej trzeba dodatkowo zapłacić. W sytuacji, gdy poruszamy się wyłącznie po mieście, a nie po europejskich drogach nie trzeba kupować w drogi i zaawansowany sprzęt GPS. Decydując się na zakup takiego sprzętu warto sprawdzić, czy będzie on pasować do konkretnego pojazdu. Warto również pamiętać o tym, iż pierwsza mapa oferowana w nawigacji zwykle jest darmowa, jednak kolejne aktualizacje wiążą się z koniecznością uiszczenia opłaty.

Procesor i pamięć

Ważnym parametrem, na który należy zwrócić uwagę, kupując nawigację jest procesor oraz wbudowana pamięć. Wybierając się do sklepu warto dokładnie przetestować dane urządzenie, aby sprawdzić, czy płynnie działa. Bardzo duże znaczenie ma również sprawdzenie częstotliwości odświeżania pozycji, czyli aktualizacji miejsca, w którym znajduje się samochód. Jeśli chodzi o procesor, który odpowiada za szybkość działania, to najlepszy będzie taki 2-rdzeniowy o szybkości taktowania 400 MHz. Warto również zwrócić uwagę na dysk, który będzie miał dużą pojemność, dzięki czemu umożliwi on szybkie zapisywanie wszystkich ważnych danych.

Głośność i dźwięk

Kolejnym istotnym elementem, na który należy zwrócić uwagę jest jakość dźwięku oraz jego głośność. Osoby, które preferują głośniejszy dźwięk, powinny wybrać urządzenie, które zostało wyposażone w nadajnik FM, dzięki któremu będzie możliwa transmisja dźwięku przy pomocy samochodowych głośników.

Wyświetlacz i jego rozdzielczość

Nie od dziś wiadomo, iż im większy jest ekran wyświetlacza, tym wszystkie informacje są bardziej czytelne. Zwracając jednak uwagę na wyświetlacz niezwykle istotne jest to, aby wraz z wielkością przekątnej ekranu rosła rozdzielczość ekranu. Jeśli chodzi np. o urządzenia mające przekątną powyżej 10” rozdzielczość ekranu powinna wynosić 800×480 pikseli.

Dodatkowa łączność

W przypadku nawigacji samochodowej warto zadbać o to, aby była ona wyposażona w Bluetooth, czyli opcję, dzięki której urządzenie można połączyć np. ze smartfonem. Niektóre nawigacje wyposażone są również w port USB, który umożliwia podłączenie urządzenia z komputerem.