Kredyt na auto

Kredyt na auto

Samochód to bez najmniejszego cienia wątpliwości bardzo przydatne, a w niektórych przypadkach wręcz niezbędne urządzenie. W przypadku, gdy go nie posiadamy polegać musimy bowiem na taksówkach albo komunikacji miejskiej. Oba te rozwiązania mają niestety swoje wady, często dość poważne i dla wielu osób nie do przeskoczenia. Jeśli chodzi o taksówki problem stanowi przede wszystkim koszt ich użytkowania. Ceny korzystania z taksówek to, w zależności od odległości i pory dnia od kilkunastu do nawet kilkuset złotych. Nawet jeśli kwota ta nie jest zbyt wygórowana w sytuacji, w której skorzystać z taksówki musimy codziennie (na przykład w drodze do pracy) może stać się dużym obciążeniem dla domowego budżetu. Komunikacja miejska, zwłaszcza gdy zaopatrzymy się w bilet miesięczny uprawniający nas do nieograniczonej liczby przejazdów wszelkimi środkami transportu, nie jest bardzo kosztowna. Niestety z rozwiązaniem tym wiąże się szereg innych niedogodności. Po pierwsze autobusy (czy też tramwaje bądź pociągi) mają w zwyczaju dość często się spóźniać, co może być kłopotliwe zwłaszcza dla osób mieszkających w miejscach, gdzie opcji transportu nie jest zbyt dużo. Z powodu opóźnień narazić się możemy na wiele różnych kłopotliwych sytuacji, a nawet utratę pracy. Ponadto w autobusie może być dosyć tłoczno, nie jest to więc rozwiązanie najbardziej komfortowe. Najlepszym wyjściem jest więc własne auto. Niestety, zakup samochodu – nie tylko nowego modelu prosto z salonu, ale też pojazdów używanych, kupowanych w komisie bądź od poprzedniego właściciela – to zwykle bardzo duży wydatek na który nie wszyscy mogą sobie pozwolić. Dodatki takie jak nawigacja samochodowa itp. to dodatkowe koszta. Co robić, jeśli samochód jest ci potrzebny, ale nie możesz sobie na niego pozwolić? Pomocny może być kredyt bankowy.

Kredyt na samochód

Na początek wypada wyjaśnić, czym jest kredyt bankowy – co prawda większość osób deklaruje, że wie co to takiego, kiedy przychodzi do próby wyjaśnienia zaczynają się problemy. Otóż pod pojęciem kredytu bankowego znajduje się dwustronna, sporządzona w formie pisemnej umowa zawarta pomiędzy bankiem i kredytobiorcą. Na jej mocy bank udziela pożyczki a kredytobiorca ma pożyczoną kwotę spożytkować zgodnie z przeznaczeniem oraz zwrócić – terminowo, wraz z odsetkami i prowizją
Istnieje wiele rodzajów kredytów, zarówno dla podmiotów gospodarczych, jak i osób fizycznych. Kredyt samochodowy to kredyt konsumencki zaliczający się do tej drugiej grupy.