Dlaczego warto założyć bloga firmowego?

Dlaczego warto założyć bloga firmowego?

Technologia umożliwiała ludziom i firmom bliższy kontakt ze światem. I w ten sposób można pracować online, prowadzić biznes, czy też komunikować się z ludźmi. “Nie w tym rzecz, że nie masz czasu na pisanie. Rzecz w tym, że nie uważasz tego wystarczająco ważne, by poświęcić temu czas. Ale ja tak.” – Chuck Wending

Korzyści, jakie dają impuls do prowadzenia bloga firmowego.

Wyróżnić można szereg korzyści, jakie powodują, że możemy swobodnie korzystać z rozwiązania, jakim jest blog firmowy. Gdyż blog firmowy, który odwiedza wielu internautów, może dodatkowo zarabiać sam na siebie. Czyli zarobki te mogą powstać w wyniku umieszczonych reklam, na blogu, które po ich kliknięciu dają dodatkowe zarobki dla firmy.

Blog firmowy to również wizytówka firmy, darmowa reklama w sieci, która przyciągnie więcej klientów, wykreuje nową renomę firmy, czy też markę.

Ruch na stronie, jaki się codziennie pojawia, oznacza, że klienci są zainteresowani usługami lub dobrami, jaki się trudnimy.

Dodatkowe możliwości reklamy w sieci, to przyciski, które dają możliwość reklamowania i udostępniania na różnych portalach społecznościowych. Jak i my możemy dokonywać tego, tak i internauci mogą nas polecić większej grupie ludzi.

Inne zalety prowadzenia bloga firmowego.

Kolejne zalety prowadzenia bloga firmowego to między innymi:

sponsorowane reklamy na facebook,

strona firmy oraz wstawianie postów z bloga,

content marketing,

linki do strony,

pozycjonowanie stron,

pozyskiwanie klientów, którymi są internauci odwiedzający stronę lub blog firmy,

marketing treści,

budowanie autentyczności,

budowanie zaufania,

stawanie się ekspertem w swoim biznesie,

blog wspiera proces pozycjonowania.

Jakie są miejsca w internecie na prowadzenie bloga?

Prowadzenie bloga to wyzwanie, nie jesteśmy pewni, czego możemy się spodziewać od internautów. I mogą oni nas krytykować, albo popularyzować, preferować nasz biznes. Jednak jesteśmy tu na polu otwartym i nie zawsze spotkamy się z pozytywną opinią publiczną, można trafić na klienta, któremu coś się nie spodoba. Jednak nikt z nas nie jest nieomylny.

Miejsca, z jakich można korzystać i założyć tam darmowego bloga dla firmy, by nic nie kosztował, to między innymi:

wordpress.com

blogger

joomla, medium,

wix,

ghost,

tumblr.

Podsumowując, na pytanie: Dlaczego warto założyć bloga firmowego? znajdziemy szereg pozytywnych odpowiedzieć, zalet do działania oraz korzyści, które wesprą nasz mały lub duży interes.