Drzewa owocowe w przydomowym ogrodzie. Jakie sprawdzi się najlepiej w słonecznym ogrodzie?

Drzewa owocowe w przydomowym ogrodzie. Jakie sprawdzi się najlepiej w słonecznym ogrodzie?

Przydomowe ogród, to bardzo popularne miejsce, które zyskało sławę. Służy za miejsce relaksu, integruje członków rodziny i daje możliwość uprawy własnych warzyw i owoców, unikając w ten sposób spożywania owoców, które opryskiwane są chemicznymi substancjami by zapobiec między innymi procesie gnicia.

 

W przypadku większego, nasłonecznionego ogrodu, wybawieniem jest choć niewielki kawałek, zacienionego terenu, gdzie można usiąść, napić się kawy lub odpocząć po ciężkim dniu. Dla osób szukających skutecznego i dobrze prezentującego się pomysłu na zacienienie ogrodu, ogrodnik poleca morele.
Morela to niewielkie drzewo owocowe, o pięknych, barwnych kwiatach. Owoce moreli są nie za duże, soczyste oraz słodkie, a samo drzewo nie wymaga od ogrodnika specjalnej pielęgnacji.

 

Jeśli morela nie choruje, wystarczy regularnie ją podlewać oraz skracać jej gałęzie, by drzewo tworzyło duże oraz smaczne owoce. W przypadku występowania chorób grzybiczych, warto skorzystać z środków ochronnych, których stosowanie nie wpływa znacząco na jakość owoców, dzięki czemu ogrodnik może cieszyć się smacznymi owocami na dłużej.
Morela potrzebuje stanowiska nasłonecznionego lub lekko zacienionego oraz wilgotnego podłoża, w przeciwnym razie może zrzucać, niedojrzałe jeszcze owoce.